IKABOG

ČTEME DĚTEM 2


Povinná četba pro všechny generace.


TEXT: DAVID SUDA | ILUSTRACE: @ELIZABETH ROSE | DATUM: 18.1.2023 | 1 MINUTA ČTENÍ

KNIHA je velice poučná. J.K.Rowling tento příběh nosila v hlavě několik let. Až pandemie ji donutila knihu napsat. Chtěla dětem dát nový příběh a také samotné děti do příběhu zapojit. Ilustrace v knize byly proto vytvořeny samotnými malými čtenáři. V českém vydání jsou obrázky od českých dětí.

Co na to děti?

S knihou se setkaly ve věku 6 a 8 let. A ano, bylo to pro ně náročné. Jejich nezkažené hlavičky nechápaly, jak je možné, že se něco takového děje. Počínání vládnoucích “dezinformátorů” a zastrašovatelů je kruté. Bylo třeba jim mnoho věcí uvést na pravou míru a vysvětlit proč si tak zlí lidé počínají. Ale knihu nezavrhly a s napětím si ji vyslechly celou.


Další kniha od J.K.Rowling


Proč si knihu přečíst?

Autorka je velice zručným vypravěčem a kniha se čte úplně sama. Její poslání je velice poučné. Vypráví o tom, jak smyšlenou zemi Přehršlánie ovládla lež. Tak dobře živená a šířená, že se postupně stala všeobecně uznávanou pravdou. I přesto, že kniha vyšla několik let před konfliktem na Ukrajině, tak zcela přesně parafrázuje situaci v Rusku, kde informační propaganda udržuje značnou část lidí ve lži.

Ikabog

Ikabog

ALZA.CZ

299 Kč

Pouštět se do detailnějšího popisu by vás jen zbytečně připravilo o všechna překvapení a tak vám přeji, ať si ji s dětmi užijete tak, jak my.


další

ČLÁNKY

Kino Přítomnost v Praze. Bar a kino v jednom

Kino Přítomnost v Praze. Bar a kino v jednom

Edge of the Earth. HBO dokument.

Edge of the Earth. HBO dokument.

Horor na 2 věty

Horor na 2 věty

7 tipů, kam s dětmi o Vánocích 2022

7 tipů, kam s dětmi o Vánocích 2022

„Zuřící býk“ zuří už 80 let.  Happy Birthday to Martin Scorsese!

„Zuřící býk“ zuří už 80 let. Happy Birthday to Martin Scorsese!

Bang! Bang! Banger je skrrrt!

Bang! Bang! Banger je skrrrt!