KTM 690 Enduro R. Přestavba od Unikat Motorworks

MOTO


Unikat Motorworks udělali z téhle KTM městského dravce, který si dává zatáčky k snídani, k obědu i k večeři. Navrhoval se šedesát hodin, návrhy prošly třemi různými koncepty, a pak se stavěl 480 hodin. Tenhle model KTM 690 z polské firmy Unikat Motorworks rozhodně stojí za seznámení.


TEXT: JIŘÍ ROTH | FOTO: BIKE EXIF BY UNIKAT MOTORWORKS | DATUM: 6.11.2022 | 1 MINUTA ČTENÍ

KTM 690 Enduro R z roku 2012 někteří znalci označují jako jednorožce mezi dobrodružnými motocykly. Je lehká, má velký výkon a snadno ji naložíte na vozík, až se vydáte na několikadenní výlet mimo domov. Disponuje šestistupňovou převodovkou, která zvládne i jízdu po dálnici, dobrým odpružením a třináctilitrovou nádrží.

Model 690 je jedním z mála motocyklů, které mají z výroby palivovou nádrž umístěnou vzadu. Chlapci z Unikat Motorworks proto věnovali tomuto aspektu stavby hodně času a úsilí. Musela být pevná (protože je to zároveň pomocný rám), dobře vypadat a bezchybně fungovat.


Podobný článek

BMW F 900 R. Mrštná jako králík, rychlá jako gepard

BMW F 900 R. Mrštná jako králík, rychlá jako gepard

Jak mám obrovský respekt před silničními motorkami, tak ho mám i před nevinně vyhlížejícími, ale mnoha koňskými silami oplývajícími dravci. A mezi ně BMW F 900 R rozhodně patří.


Novou palivovou nádrž ručně vytvarovali z leteckého hliníku a namontovali ji na rám. Teprve potom z hliníku vytvarovali zbytek panelů karoserie a konzole světlometů tak, aby s nádrží ladily a tvořily designově kompaktní celek. Po dokončení celou hliníkovou karoserii vyleštili a opatřili bezbarvým lakem. Motor, kyvná vidlice a další kovové díly dostaly lesk také.

Na zakázku vyrobené kožené sedlo je dostatečně dlouhé, aby poskytovalo pohodlí a prostor pro pohyb. Je také bohatě polstrované, což je ideální pro dlouhý čas strávený v sedle při projíždění zatáček.

Přední kolo má osmnáctipalcový ráfek Excel a spolu se zadním mají obuté silniční pneumatiky. Objevil se také závodní filtr K&N a tlumič výfuku Ixil, který bezvadně doplňuje karoserii.

Možná je takto přestavěný motocykl pro někoho až moc blyštivý, takže je jen dobře, že se z lesa a složitého terénu přesunul na silnici, kde s ním bude jeho majitel budit zaslouženou pozornost.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Motor: čtyřdobý jednoválec 

Zdvihový objem: 654 cm³
Maximální výkon: 49 kW (67 koní)
Max. točivý moment: 64 Nm při 6000 ot./min.
Max. rychlost: 170 km/h
Převodovka: 6stupňová
Objem palivové nádrže: 13 l
Rozvor kol: 1498 mm
Výška sedla: 930 mm
Pohotovostní hmotnost: 138,5 kg

další

ČLÁNKY


Autorský motocykl Foray. Recyklát s divokým srdcem

Autorský motocykl Foray. Recyklát s divokým srdcem

Foray je motocykl, jehož hlavní části tvoří rám sestavený ze starých dílů italských strojů Bimoti a motor z dalšího Itala, Ducati. Jeho nádrž původně sloužila jako výměník tepla u Hondy F1.

 Yamaha SR500 z roku 1978 a Yamaha XS650 z 1980. Přestavby žhavé do závodění

Yamaha SR500 z roku 1978 a Yamaha XS650 z 1980. Přestavby žhavé do závodění

Jirka Roth tentokrát představí dvě motorky s dílny Twinshock Motorcycles konstruktéra Alexe Winklera, který kompletně předělal Yamahu SR500 z roku 1978 a Yamahu XS650 z 1980 a postavil dva skvělé oře určené speciálně pro plochou dráhu.

Škola smyku. Dá se zvládnout pouze ve chvíli, kdy ho čekáme

Škola smyku. Dá se zvládnout pouze ve chvíli, kdy ho čekáme

Škola smyku není jenom adrenalinový zážitek. Ukáže nám limity našeho vozu a samozřejmě i limity našeho řidičského umění. Bezpečnost na silnicích je stále velké téma. Mnozí máme řidičské oprávnění již řadu let, a tak možná přichází čas posunout se na další úroveň.

Plná 6 je on–line!  Dokument, který zcela pohltí

Plná 6 je on–line! Dokument, který zcela pohltí

★★★★★ „Film a postava, které vám zůstanou v hlavě.“ Nyní si ho konečně můžeme dopřát on–line.

HONDA CX 500 / Custom. Tanec Valkýry

HONDA CX 500 / Custom. Tanec Valkýry

Když Honda v roce 1978 uvedla na trh model CX500, netušila, jak významným bude v dnešním světě customů. Model si sice získal desítky obdivovatelů, ale nakonec se ocitl mimo zájem. Jeho design ovšem nezestárl a oživení scény café racerů mu obnovilo popularitu. Přispěli k tomu zkušení stavitelé, kteří se nezalekli jeho neohrabaného uspořádání.

BMW CE 04. Euforie na kolech

BMW CE 04. Euforie na kolech

Jestli tohle má být elektromobilita pro města blízké budoucnosti, tak já jsem všema deseti pro. Rychlý, pohodlný, designový, to vše je skútr BMW CE 04 ve futuristickém kabátě. Takže připraveni? Chyťte se pořádně řídítek, protože tohle nikdo nečeká.