Buddhovy pohádky

ČTEME DĚTEM 7


Naučí vaše děti čtecím večerním rituálům.


TEXT: DAVID SUDA | FOTO Z KNIHY : BUDDHOVY POHÁDKY | DATUM: 23.2.2023 | 1 MINUTA ČTENÍ

TYHLE knihy nám pomohly vybudovat vztah dětí k večernímu předčítání. V úvodu knihy je návod, jak správně číst dětem před spaním. Je tam věta, kterou máte dětem přečíst dříve, než se vrhnete do děje jednotlivých povídek. A funguje to. 

Dodnes tento rituál praktikujeme, i když jsme od té doby přečetli desítky jiných knih. Je to nesmírně jednoduché. Nepamatuji si přesně původní znění, ale naše notorická verze zněla asi takto: „Arťulko a Bertičko, lehněte si do postýlky, přikryjte se a představte si, co se minule dělo …“, a zde společně shrnete, o čem jste si četli posledně a co je asi čeká dál. Dnes děti tento rituál milují kvůli tradici, ale dříve fungoval kvůli své, řekněme, funkci.

I přes to, že jde o poměrně rozšířenou knihu, o autorovi série Buddhových pohádek se dá dohledat málo. Jeho jméno jsem si musel zkopírovat z Googlu, aby se zde objevilo správně: Dharmachari Nagaraja. V současné době vede buddhistické centrum v Glasgow a působí jako psychoterapeut.

BUDDHOVY POHÁDKY

ALZA.CZ

239 Kč

Na trhu objevíte 3 podobně pojmenované knihy. Každá obsahuje asi 20 povídek. Jejich délka je tak akorát na uspání průměrně unaveného dítěte a obsahuje zvláštně kýčovité ilustrace, které tak nějak se vším skvěle fungují dohromady. Pointa povídek vždy vede k nějakému ponaučení. Snadno pochopitelnému pro malé dítě.

 

Dobrou noc.


další

KNIHY


LAPUŤÁK A KAPITÁN ADORABL. Roztomilá pirátská blbina

LAPUŤÁK A KAPITÁN ADORABL. Roztomilá pirátská blbina

Spisovatele Dominika Landsmana můžete znát jako autora knih Deníček moderního fotra. Přesto, že nejsem jejich příznivcem, zaujala mne jeho pirátská pohádka. Musím říct, že se mu docela povedla.

Luštění hádanek v záhadném hotelu Winterhouse

Luštění hádanek v záhadném hotelu Winterhouse

Napínavé čtení ve skvělé atmosféře hotelu Winterhouse, luštění záhad a také trochu magična.

KOUZELNÍCÍ Z PRADÁVNA. První knihu přečtete na jeden nádech.

KOUZELNÍCÍ Z PRADÁVNA. První knihu přečtete na jeden nádech.

Nacházíte se na území Británie mnoho věků zpátky, když ještě existovala kouzla. Příběh se odehraje během 24 hodin a má skvěle promyšlený svět a postavy, které okamžitě milujete. Jsou jimi Zar – syn krále kouzelníků, který neumí kouzlit, a Čára – dcera královny válečníků, která naopak kouzlit umí, aniž by směla.

JAK VYCVIČIT DRAKA. Velká série knižních jednohubek

JAK VYCVIČIT DRAKA. Velká série knižních jednohubek

Viděli jste stejnojmenný film od studia Dreamworks? Nebyl špatný, že? Knihy jsou ale úplně jiné. Samozřejmě, že lepší.

IKABOG. Povinná četba pro všechny generace

IKABOG. Povinná četba pro všechny generace

Autorka ságy o Harrym Potterovi během Covidu napsala ještě jednu knihu pro děti. Není zdaleka tak známá a populární jako její kouzelnická sága. Ale rozhodně se vyplatí ji přečíst sobě i svým dětem.

HARRY POTTER. Když se vám doma začnou objevovat kouzelné hůlky

HARRY POTTER. Když se vám doma začnou objevovat kouzelné hůlky

S dětmi doma rádi čteme. Někdy je však těžší zvolit tu správnou knížku, aby zaujala. V tomto miniseriále vám přiblížím několik našich oblíbených titulů a také jak na jednotlivé příběhy reagovaly moje děti. Co je bavilo, čeho se naopak bály.