Vítejte v ráji. Autokemp Sedmihorky

KARAVANISTA>RECENZE


Skály Českého ráje jsou na dohled. Jejich vrcholky se tyčí nad korunami stromů hned za hranicí rozlehlého areálu. Autocamp Sedmihorky je vyhlášený hlavně pro rodiny s dětmi a sbírá opakovaně ocenění. Jedeme se tedy přesvědčit, zda oprávněně.


TEXT&FOTO: JAN DAVID | DATUM: 23.9.2022 | 2 MINUTY ČTENÍ

★★★★☆

Máte-li rádi skalnatou přírodu Českého ráje, tady najdete se svým obytným vozem skvělou vstupní bránu svých túr a výletů. Z Prahy jsme v kempu za hodinu. Pohodlně dojedeme přes Mladou Boleslav do Turnova, pak už je to raz dva. Z hlavní silnice přes železniční koleje na silničku, ze silničky na dlouhou příjezdovou cestu lemovanou stromy, podél rybníka Bažantník.

Areál s pestrým gastro zázemím tří kiosků a jedné restaurace loni oslavil 60 let existence, takže vše je už usazené, stromy velké, rybník s písečnou pláží a dřevěnými moly šplouchá… Ale pozor! Ten veliký, historicky vypadající a částečně roubený mlýn za branou tu ještě před pár lety nebyl. Přes tři patra je plný prolézaček až pod střechu, k tomu kavárna,  super.

NEJVÍC NÁS ZAUJALO

Nová Dětská herna Mlýn – několik pater tobogánů, klouzaček, trampolín a prolézaček ve starém mlýně jak pro děti, tak pro dospělé

Indiánské tee-pee (thípi) pro pět osob – Cena je za celé thípi na noc bez rozdílu počtu osob, které jej obývají. V sezóně 700, mimo sezónu 400 Kč.

Léto = děti = zábava – pestrý program je vyvěšený v areálu a upozorňuje na něj místní rozhlas.

Od pondělí do neděle, snad každé dvě, tři hodiny, je tu nabídka zejména pro děti, a to zdarma.

◉ lukostřelba

◉ tancování

◉ korálkování

◉ hraní si s morčaty a králíky

◉ broušení nalezených polodrahokamů

“Máme stabilní tým lidí a každý z nás vede to, co sám rád dělá,” vysvětluje recept na úspěch ředitel kempu Pavel Staffen, který mimo jiné nabízí lukostřelbu. 

Upozornění – víkend nemusí stačit.

AUTOCAMP SEDMIHORKY

★★★★☆

Celkem: 470 Kč / 1 noc o víkendu 

ceník říjen

◉ Obytný vůz, včetně elektrické přípojky (16 A) a vody: 300 Kč
◉ 2 dospělí: 40 Kč /os.
◉ 2 děti do 14 let: 35 Kč /os.
◉ Poplatek OÚ Karlovice: 20 Kč

Cenu zobrazí on-line rezervační systém podle termínu

Nabídka na víkend v půlce září ukazuje 61 volných stání pro karavany a obytné vozy.

Sedmihorky jsme letos navštívili hned dvakrát. Jednou před letní sezónou, kdy byl areál s chatami, chatkami a stany plný dětí z různých škol v přírodě. Nás obytňáků tady relaxovalo v půlce června jen pár. Podruhé jsme si netradičně pronajali na srpen jedno z indiánských tee-pee pro pět osob, protože se nám to prostě líbilo. Kemp tak známe ze všech možných úhlů včetně přidružené “trampské osady” Libuňka, kde se konají veřejné táboráky s hudbou. Je tu i knihobudka. Parádní.