Technická brutalistní perla. Barranďák jde do léčebny

ZPRÁVY Z ČR


Za měsíc vypukne v Praze tolik očekávaná a zároveň obávaná historická rekonstrukce nejvytíženější české komunikace, Barrandovského mostu.


TEXT: DAVID BERÁNEK | DATUM: 6.4.2022 | 1 MINUTA ČTENÍ

Rekonstrukce mostu postaveného mezi roky 1978-1988 podle návrhu architekta Karla Filsaka byla řadu let odkládána, a to i přes to, že životnost takových mostů před rekonstrukcí bývá kolem 20 let. Most je postaven ve stylu brutalismu a brutální bude i jeho nynější oprava. Pomineme-li astronomické finanční náklady, obávanou stránkou tohoto projektu je především náročnost zvládnutí dopravy v Praze.

Uzavírka mostu nebude úplná. Oba dva směry zůstanou průjezdné. V každém směru budou dva pruhy rovné a jeden připojovací.

Podle neověřených zdrojů by měla první etapa vypadat asi následovně:

◉ uzavřena rampa Strakonická – Barrandovský most

◉ uzavřena jižní polovina mostu směrem na Jižní spojku

◉ směr Smíchov – Jižní spojka – převeden do protisměru

◉ Smíchov – Barrandovský most – pouze jediný jízdní pruh

◉ Modřanská – Barrandovský most – pouze jediný jízdní pruh


Další článek

Bandvagn 206. Frajer ve sněhu, poušti i ve vodě

Bandvagn 206. Frajer ve sněhu, poušti i ve vodě

Bv 206 je víceúčelový kloubový pásák do nepohody. Jeho konstrukce z něj vytváří ideálního parťáka do vysokého sněhu, hor nebo pouště. Umí ale i plavat.


Pro Prahu a její dopravu bude tato náročná oprava určitě velkou zátěží a už nyní je mi pražanů líto, že to budou muset podstoupit. Na druhou stranu nelze očekávat, že věci budou sloužit věčně, a proto použijme citát nejmenované známé firmy: „Musíme to opravit.“ Lze dodat ještě jeden citát: „A vy to zase musíte vydržet.“

A kdo ví, možná se rekonstrukce dočkají i přilehlé prostory mostu, především pak výkvět socialistického sochařství známý pod lidovými názvy Červ dobyvatel, Hroší lázeň a Krmítko pro slony.

Anebo, při troše štěstí, dojde k jejich úplnému odstranění. Industriální alpinisti a obdivovatelé brutalismu ať mi prosím prominou. Tak betonu zdar a hodně síly opravářům i řidičům.