Plná 6 je on–line!  Dokument, který zcela pohltí


„Film a postava, které vám zůstanou v hlavě.“ Nyní si ho konečně můžeme dopřát on–line.


★★★★★

TEXT: DAVID BERÁNEK | FOTO: AEROFILMS | DATUM: 12.12.2022 | 2 MINUTY ČTENÍ

Oceňovaný dokument o muži, který podlehl vášni pro rychlost je on-line. Kamil Holán, jeden z nejlepších českých motocyklových závodníků, nás vtáhne do světa nejextrémnějších roadracingových závodů, včetně legendárních Tourist Trophy na Isle of Man a Pikes Peak v USA.

Dokument plný rychlosti a adrenalinu nebyl po premiéře v květnu 2022 dostupný, přestože si ihned získal mnoho příznivců. To se nyní změnilo a můžeme si ho legálně pořídit na sounderground.cz. Na tomto odkazu je Plná 6 také v limitované edici na USB, v dárkovém obalu s podpisem Kamila Holána.

Proč by diváci měli film Plná 6 vidět.

„Ve filmu je hodně adrenalinu, rychlosti a vzrušení. Zároveň dokument ale jasně ukazuje stinné stránky tohoto nebezpečného sportu. Nebezpečí je ale právě to, co lidi nějak podvědomě přitahuje. Film může být i motivací pro ty, kteří za něčím jdou a chtějí něčeho dosáhnout. Někdy se vám může podařit splnit i ty zdánlivě nepředstavitelně vzdálené sny. Samo to ale nepřijde.“
KAMIL HOLÁN

Skvělý tip na dárek nejen pro motorkáře

I lidem, kteří se o motorky nezajímají, se může dokument líbit. Film má sílu, napětí, skvělé záběry a Kamil Holan je nám ihned sympatický, jak svým vyprávěním, tak svým vystupováním. Autor scénáře, kameraman a režisér Adam Sejk šest let sledoval jeho kariéru i osobní život a společně nás dostanou do prostředí nejprestižnějších a nejextrémnějších motocyklových závodů na světě, Manx Grand Prix na Isle of Man (UK) a Pikes Peak (US).


Funkční oblečení z merina

Funkční oblečení z merina


„Startér tě drží za rameno a ty čekáš nekonečně dlouhých deset vteřin, než tě vypustí.“ Start! „Držíš plnej plyn a řadíš – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – plná 6 – a v tu chvíli se uklidníš a jen se soustředíš na jízdu.“ 
KAMIL HOLÁN

Navazující článek


Plná 6 je moment, kdy motocykl dosáhne šestého stupně a maximální rychlosti. Ta je kolem 300 km/h. V průměru 200 km/h pak jezdci na Isle of Man jedou šílený 60 km dlouhý okruh po běžných britských (tedy celkem úzkých) silnicích skrz vesnice i po horských serpentinách. Pikes Peak v Americe je jiný. Tam se jede pořád jenom do kopce skrz 156 zatáček nad propastmi v horách. Startuje se v 2 862 m. Cíl leží v 4 301 m. Plná 6 ale platí i tady!

Film režiséra Adama Sejka a producenta Václava Flegla (Sounderground) vypráví příběh muže, který podlehl vášni rychlosti a podřídil jí celý svůj život. Přestože jeho možnosti a zázemí ani zdaleka nedosahují úrovně světových továrních jezdců, na nejtěžších roadracingových tratích jako je Isle of Man, je schopen zvítězit. Film se ale zabývá i otázkami osudovosti, hazardu se životem a pocity blízkých, jeho dětí, partnerky, rodičů i věrného týmu.

Soundtrack strhující symfonické hudby najdeme na Spotify, Amazon Music a na Apple Music, kde je dokonce ve formátu prostorového zvuku Dolby Atmos Music.

PLNÁ 6

Celovečerní dokumentární film, ČR • 2021 • 80 min 

Scénář a režie: Adam Sejk
Kamera: Adam Sejk
Střih: Jakub Voves
Zvuk: Václav Flegl
Hudba: Marek Doubrava
Producent: Václav Flegl - Sounderground
Koproducenti: Adam Sejk - Take It Easy
Saša Dlouhý - FreeSam
Výkonná produkce: Jakub Svěrák - Fixer Service Prague
Dramaturgie: Ivo Bystřičan
Distribuce: Aerofilms
Premiéra: 26. května 2022, Praha

Mohlo by vás zajímat

Škola smyku. Dá se zvládnout pouze ve chvíli, kdy ho čekáme

Škola smyku. Dá se zvládnout pouze ve chvíli, kdy ho čekáme

Škola smyku není jenom adrenalinový zážitek. Ukáže nám limity našeho vozu a samozřejmě i limity našeho řidičského umění. Bezpečnost na silnicích je stále velké téma. Mnozí máme řidičské oprávnění již řadu let, a tak možná přichází čas posunout se na další úroveň.


Kamil Holán

Narozen: 14. 10. 1977

Povolání: grafik, designér

Stav: skoro ženatý, 2 dcerky

první závodní sezona: 2001

Závodí na extrémních přírodních okruzích v zahraničí, ale významných úspěchů dosahuje i doma například v prestižním závodě 300 Zatáček Gustava Havla – Supersport, kde se opakovaně umísťuje na 1. a 2. místě.

Jeho jméno je navždy zapsáno a vyryto do historie nejextrémnějších závodů Manx Grand Prix na ostrově Man ve Velké Británii a Pikes Peak International Hill Climb v Coloradu v USA.