Top 5 karetních her do karavanu i do batohu

VYBAVENÍ NA CESTY


V předchozím článku jsme vám doporučili 6 našich oblíbených deskových her. Dnes pro vás máme 5 karetních her, které rádi s dětmi i s dospělými na cestách hráváme. 


TEXT: DAVID SUDA | DATUM: 11.7.2022 | 2 MINUTY ČTENÍ

Jak vybíráme karetní hry?

Karetní hry bereme na výlety nebo do restaurací. Měly by být tedy v kapesním praktickém balení, které snadno přibalíme do batohu nebo se vejdou do kapsy.

BOBŘÍ BANDA


BOBŘÍ BANDA

tlamagames.cz

319 Kč

Tahle karetní hra je svižná zábavná jízda. Každé kolo je velice rychlé. Hrajeme na sebe, můžeme zaškodit ostatním hráčům a do poslední chvíle se neví, kdo vyhrál. Jde o to, že si před sebe vyskládáme 4 karty, z nichž se na začátku podíváme jen na dvě krajní. Karty mají číslování od 0-9. Každé kolo si lízneme jednu kartu a tu můžeme vyměnit za jednu ze svých karet s cílem mít co nejnižší součet. Jakmile si myslíme, že zvítězíme, zaklepeme na stůl a tím vyhlásíme poslední kolo. Až při odkrytí všech karet zjistíme, kdo vítězí.

Hra má i pokračování s názvem “Bobří klan”, 299 Kč (-14%). Zde se mnohem více škodí ostatním hráčům, protože si s nimi můžeme měnit karty. Z našeho pohledu už je ale verze moc překombinovaná.

SPÍCÍ KRÁLOVNY


SPÍCÍ KRÁLOVNY

tlamagames.cz

339 Kč

Tuhle hru jsme si koupili dvakrát.  U první totiž děti poztráceli pár karet a nedala se hrát. Ale je natolik dobrá, že jsme se do ní rozhodli zainvestovat ještě jednou. Cílem je probudit dostatečný počet královen. Ovšem královny můžeme ostatním hráčům krást nebo je opětovně uspávat. Kradení i uspávání se můžeme bránit, pokud na to máme ty správné karty. Zábavná relativní rychlovka (cca 10 minut na hru), kterou zvládnou děti, které umí počítat do deseti.

DOBBLE


DOBBLE

tlamagames.cz

369 Kč

Říkám si, jestli je nutné tuto ikonickou hru s kulatými kartičkami představovat. Jestli tu ale opravdu je někdo, kdo ji nezná, prozradím, že v ní jde o postřeh a rychlost. Každá kartička na sobě nese několik obrázků a my musíme co nejrychleji najít a zahlásit shodný obrázek. Hra se dočkala mnoha designových mutací, a tak si můžeme koupit verzi Harry Potter, Pixar, Minions a mnoho dalších.

PIRÁTI

(nebo ČARODĚJKY)

PIRÁTI

agatinsvet.cz

230 Kč

Tohle je snad první karetní hra, kterou jsme hráli s úplně malými dětmi. Je velice jednoduchá. Ze společného balíku si lízneme jednu z možných karet: minci, díl lodi, piráta nebo dělo. Cílem je poskládat loď v jedné barvě. Mince nám pomáhají v nákupu dílů lodi od spoluhráčů či v uplácení pirátů. Pirát nám zabaví 3 karty, které vlastníme nebo ho můžeme odstřelit dělem.

Hra je od značky DJECO, která vyvinula spoustu skvělých podobných her pro děti. Verze Čarodějky je úplně to samé v holčičím provedení, akorát místo lodí stavíme zámky.

CHEESE RESCUE

SÝROVÁ HONIČKA

CHEESE RESCUE

agatinsvet.cz

360 Kč

Rovněž od značky DJECO. Potřebujeme na ní trochu více místa, protože postupně vedle sebe skládáme jednotlivé karty. Náš druh sýra, myš, která žere sýr, kočku, která žere myši a psi, kteří žerou kočky. Musí se hodně taktizovat, protože jednak chceme ochránit své druhy sýra a zároveň sežrat co nejvíce sýrů soupeřů.

Příjemnou zábavu!