TOP 25 evropských veletrhů karavanů a obytných vozů 2023


Kompletní přehled na celý rok.


TEXT: DAVID BERÁNEK | DATUM: 7.2.2022

VROOMAGAZINE připravil pro všechny milovníky karavaningu a kempingu seznam nejdůležitějších evropských veletrhů, na které můžeme vyrazit v roce 2023.

Budete mít přehled o veletrzích po celé Evropě na celý tento rok.Vyberte si ze seznamu a vyrazte již v únoru nebo březnu.

Na co se těšit

novinky za světa obytných vozů a přívěsů / vybavení pro kemping a karavaning/ obytné přívěsy / obytná auta všech velikostí a typů / expediční auta / monster trucky / van-life / diskuse / B2B / bazar

ÚNOR

Lublaň, Slovinsko

Alpe-Adria

33. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu

◉ 15. 02 – 18.02. 2023 – Výstavní a kongresové centrum

Cestovní ruch, kemping a karavaning. Zaměřuje se zejména na zelený a udržitelný cestovní ruch. Představuje širokou škálu nabídek pro cestovatele, turisty, sportovce, běžce, cyklisty, rybáře, příznivce adrenalinových sportů a další.

Birmingham, Velká Británie

Caravan, Camping & Motorhome Show

◉ 21. 02. – 26.02. 2023 – National Exhibition Centre NEC

Tři slova vystihují tuto show – Zábavasvobodadobrodružství. Tato výstava má vše, co potřebujeme pro svá další dobrodružství. Na začátku roku je to v Británii první velká přehlídka obytných přívěsů, aut, nástaveb, stanů, vybavení a mnoha dalších zajímavostí.


Vezměte si na cesty

Lifestylové a outdoorové boty Dolomite. Kvalitní, unikátní, autentické

Lifestylové a outdoorové boty Dolomite. Kvalitní, unikátní, autentické

Jsou dvě hlavní věci, které rozhodují o našem pohodlí při horské túře, ale i při chůzi městem. Boty a oblečení. U těchto dvou věcí se vyplatí roky prověřená kvalita a také odolnost. A přesně takové boty a oblečení vyrábí již 126 let proslulá italská značka DOLOMITE.


Mnichov, Německo

f.re.e

◉ 22.02. – 26.02. 2023 – Veletržní centrum Messe Mnichov

Největší bavorský veletrh pro volný čas a cestování, kde lze získat podrobné informace hned z 5 druhů aktivit: cestování, karavaning & kempování, cyklistika, vodní sporty a outdoor & fitness. Nikde jinde nenajdeme tolik zkušených odborníků na jednom místě.


Mohlo by vás zajímat


Essen, Německo

Reise + Camping

Největší cestovní veletrh Severního Porýní-Vestfálska. 

◉ 22. 02. – 26.02. 2023 – Messe (Výstaviště) Essen 

Vedle turistických destinací nabízí veletrh širokou škálu vozidel a příslušenství pro mobilní cestování – od obytných přívěsů, obytných aut a dodávek přes stany, skládací karavany a mobilní domy až po kempingový nábytek a praktické outdoorové vybavení. Pro každého se najde něco.

Herning, Dánsko

Ferie for Alle

◉ 24.02. – 26.02. 2023 – MCH Messecenter Herning

Největší veletrh cestovního ruchu ve Skandinávii. Od B2B akcí přes ukázky všech významných značek karavanů a obytných vozů až po top cestovatelské destinace.

BŘEZEN

Berlín, Německo

ITB Berlin

jeden z nejvýznamějších veletrhů

◉ 07.03. – 09.03. 2023 – Berlin ExpoCenter City – Messe Berlin

ITB Berlin, je od roku 1966 jednou z nejvýznamnějších světových událostí cestovního ruchu. Každý rok se zde sejdou profesionálové a klíčoví hráči v cestovním ruchu z celého světa. Je to ústřední komunikační a marketingové fórum a největší veletrh služeb pro cestovní ruch .

Na rozdíl od předchozích let se bude veletrh konat 3 dny, a bude zaměřen hlavně na B2B. Je to největší světová B2B cestovatelská událost, ale samozřejmě je otevřena i široké veřejnosti.

Pozvánka od CzechTourism + možnosti a cena registrace.

Praha, Česká republika

FOR CARAVAN 2023 

◉ 17.03. – 19.03. 2023 – PVA EXPO PRAHA,  Praha 9 – Letňany

Nabídněte svůj karavan nebo obytný vůz k prodeji. Využijte možnosti a nabídněte ho několika tisícům návštěvníků, kteří výstavu navštíví. Bazarová stání budou v provozu po celou dobu výstavy (pátek – neděle) na venkovní ploše před Vstupní halou II výstaviště PVA EXPO PRAHA.

V rámci expozic nových vozů se budou prezentovat všechny značky zastoupené v Česku.


FOR CARAVAN 2022


Ve stejném termínu můžete na letňanském výstavišti navštívit také mezinárodní veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD a výstavu lodí a vodních sportů FOR BOAT.

V průběhu prvního veletržního dne se uskuteční valná hromada Asociace kempů ČR

Rostock, Německo

Camping & Caravaning Rostock

◉ 17.03. – 19.03. 2023 – HanseMesse Rostock

Obchodní a spotřebitelský veletrh všeho, co souvisí nejen s kempováním a karavaningem.  Akce je propojena s veletrhem lodí, vodáctví a rybaření, a tak nabízí vše důležité pro všechny outdoorové nadšence. Dva veletrhy – jedna cena.

Norimberk, Německo

Freizeit Touristik & Garten

◉ 22.03. – 26.03. 2023 – Nuernberg Messe

Jedná se o kombinovanou akci pro volný čas, turistiku a zahradu v severním Bavorsku, kde je prezentována široká škála produktů pro zahradnictví, volný čas, turistiku, karavaning a kempování, sport a outdoor.


Tonya Graves a její Crafter Phantom


DUBEN

Turku, Finsko

Caravan Show Turku

◉ 21.04. – 23.04. 2023 – Veletržní centrum Turun Messukeskus

Vcelku jedinečná akce, známá svou vřelou a přátelskou atmosférou, která je nejen veletrhem, ale oblíbeným místem setkání pro majitele obytných aut a karavanů. Veletrh nabízí užitečné tipy pro cestování obytným přívěsem nebo vozem ve Finsku a Evropě a je i skvělou příležitostí k skvěle si nakoupit, dobře se pobavit, potkat podobně smýšlející lidi a poslechnout si tipy odborníků na cestování karavany a bezpečnost.

Veletrh je pořádán ve spolupráci s SF-Caravan ry, což je od roku 1964 finská národní ústřední organizace tvořená uživateli obytných vozů, která dohlíží na zájmy uživatelů obytných vozů, organizuje jejich srazy a prosazuje jejich společné úsilí.

KVĚTEN

Harjumaa, (poblíž Tallinnu) Estonsko

CaravanFest

První veletrh karavanů a obytných vozů v Pobaltí.

◉ 5.5. – 7.5. 2023 – Vanamõisa Caravan Park

Na veletrhu se představí prodejci a pronajímatelé obytných vozů a karavanů, dodavatelé příslušenství, vybavení a služeb, dodavatelé kempingového vybavení a různé společnosti a organizace cestovního ruchu. V sobotu 6. května proběhnou přednášky z oblasti cestování karavanem a obytnými vozidly.

V rámci veletrhu proběhne také velké setkání karavanistů – CaravanTreff, kde jsou vítaní jak domácí účastníci, tak hosté ze zahraničí.

SRPEN

Düsseldorf, Německo

CARAVAN SALON Düsseldorf

◉ 25.08. – 03.09. 2023 – Messe Düsseldorf

Jeden z největších mezinárodních veletrhů mobilní dovolené, kde každý rok více než 160 000 návštěvníků najde informace o obytných vozidlech, přívěsech, vybavení, technice, trendech, stanech, kempingovém vybavení, kempech a četných destinacích včetně souvisejících služeb, nejlepších tras a kempů v Evropě.

ZÁŘÍ

Jönköping, Švédsko

Elmia Husvagn Husbil Jönköping

06.09. – 10.09. 2023 – Elmia Conference and Exhibition Center

Jeden z největších a nejvlivnějších veletrhů s karavany a obytnými auty ve Skandinávii. Jsou zde zastoupeny všechny významné značky severského trhu. Návštěvníci najdou nové produkty a inteligentní řešení, skvělé nabídky a řadu lidí se společnými zájmy.

Parma, Itálie

IL Salone del Camper 

◉ 09.09. – 17.09. 2023 – výstaviště Fiere di Parma

Jedna z nejvýznamnějších akcí v oblasti obytných vozidel, první v Itálii a druhá největší výstava v Evropě. Populární akce pro milovníky kempování a dovolené v přírodě. Široký záběr tohoto veletrhu řeší potřeby individuálních cestovatelů i rodin a slouží jak ostříleným táborníkům, tak nováčkům.

Rendsburg, Německo

CARAVAN und CO

◉ 21.09. – 24.09.2023 – Messe Rendsburg

Teprve 3.ročník nového veletrhu CARAVAN und CO nabízí vše, co rozbuší srdce karavanisty – přívěsy, vozidla, příslušenství, outdoorové vybavení i dobrodružný svět s mnoha atrakcemi, do kterých se můžete zapojit. Na výstavišti najdou zajímavé stánky s možnostmi vyzkoušení i nadšenci do vodních sportů.

Freiburg im Breisgau, Německo

caravan live 

◉ 28.09. – 01.10.2023 – Messe Freiburg

Největší a nejdůležitější veletrh karavaningového průmyslu na jihozápadě země nabízí rozmanitý výběr nových i ojetých obytných vozů, karavanů, příslušenství a kempingového vybavení, a to i ke koupi. Sekce ve vedlejší hale s názvem „Mobilita při kempování“ nabízí širokou škálu elektrokol, elektrokoloběžek, koloběžek, kol, čtyřkolek a lehkých vozidel. Návštěvníci mohou také získat informace z různých kempů, klubů a spolků. 

Varšava – Nadarzyn, Polsko

International Camper Caravan Show

◉ 29.09. – 01.10. 2023 – Ptak Warsaw Expo

Camper & Caravan Show ve Varšavě je pokládána za největší veletrh karavaningu ve střední a východní Evropě. Můžeme se opět těšit na bohatou nabídku karavanů, obytných vozů, monster trucků, speciálních aut, autokarů, offroadů, vybavení a mnoho dalšího. Součástí je i největší sraz obytných aut v Polsku, Food Truck Festival a festival youtuberů Camper Con.


Warsaw Expo 2021


ŘÍJEN

Paříž, Francie

Salon des Véhicules de Loisirs

07.10. – 15.10. 2023 – Paris-Nord Villepinte Exhibition Center

Veletrh představí publiku nejnovější inovace obytných vozů a karavanů různých značek. Výstava dává všem návštěvníkům možnost objevit milion způsobů, jak snadno bydlet v obytném voze nebo karavanu.

Barcelona, Španělsko

Caravaning salón internacional

7.10. – 15.10. 2023 – Fira de Barcelona

Mezinárodní veletrh vedle karavanů a obytných vozů představuje i stanové nástavby, markýzy a venkovní nábytek. Kromě toho je výstava věnována kempům a turistickým destinacím. Je zde i karavanová a sportovní zóna, kde máte možnost otestovat vozidla a horská kola.

Wels, Rakousko

Caravan Salon Austria 

18.10. – 22.10. – Výstaviště ve městě Wels (blízko Linzu)

Největší rakouský veletrh pro pobyty, kempování a karavaning. Přední výrobci a distributoři z Rakouska ukazují nejnovější modely a trendy v oblasti kempování a cestování obytnými vozy všech druhů. Návštěvníci zde naleznou také informace o možnostech a cenách stavby vlastního obytného auta a získají přehled o aktuálním sortimentu výrobců a distributorů.

Bern, Švýcarsko

Suisse Caravan Salon

◉ 26.10. – 30.10. 2023 – BERNEXPO

Největší a nejrozmanitější veletrh kempování a karavaningu ve Švýcarsku. Renomovaní švýcarští výrobci představují novinky a oblíbené klasiky v kempování. Výstava nabízí pestrou nabídku – od informačních přednášek o kempování, destinacích či kempech, přes kempingové vybavení a oblečení až po karavany a obytné vozy. 

LISTOPAD

BRNO, ČESKÁ REPUBLIKA

Caravaning BRNO

02.11. – 05.11.2023 – Brněnské výstaviště

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Díky vzájemné spolupráci s CARAVAN SALON Düsseldorf se za celkem krátkou dobu své existence dostala na významné místo mezi veletrhy karavanů a obytných vozů. Veletrh nabízí kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství, prostě všeho co k cestování na čtyřech kolech potřebujeme.

Brémy, Německo

CARAVAN

03.11. – 05.11. 2023 – Messe Bremen & ÖVB-Arena

Veletrh v Brémách je přehlídkou karavanů, obytných vozů a kempů v severním Německu. Veletrh nabízí rodinné prázdninové destinace a ukazuje všechny technické novinky, nové interiéry a mnoho nových modelů od malých ovladatelných lehkých užitkových vozů, až po dokonale vybavené luxusní modely. Každý návštěvník si najde ten správný produkt. Návštěvníci mohou porovnatt nabídky a také se přímo rozhodnout k nákupu. Paralelně s CARAVAN Brémy proběhnou také veletrhy ReiseLust, Fisch & Feines a Besseresser, které dokonale doplňují nabídku karavanového veletrhu a jsou přístupné se stejnou vstupenkou.

Berlín, Německo

Auto Camping Caravan

30.11. – 03.12. 2023 – Messe Berlin, Funkturm

Třetí největší prodejní veletrh v Německu v sektoru karavanů a obytných vozů, který nabízí vše, co souvisí s mobilním cestováním a kempováním. Kromě působivých exponátů téměř všech výrobců, dostanou návštěvníci spoustu cenných tipů na dovolenou v kempu se stanem, karavanem nebo obytným vozem. Veletrh je propojen s veletrhy TRANSPORTERTAGE BERLIN, BOOT&FUN a ANGELWELT BERLIN.

PROSINEC

Hamburg, Německo

oohh! 2023

08.12. – 12.12. 2023 – Messe Hamburg

Pod názvem značky oohh! – FreizeitWelten der Hamburg Messe je spojeno více speciálních veletrhů, které se konají paralelně. Patří mezi ně REISEN HAMBURG – svět volného času pro turisty, RAD HAMBURG – svět volného času pro (e-)cyklisty, CARAVANING HAMBURG – svět volného času pro kempery, KREUZFAHRTWELT HAMBURG – svět volného času pro výletníky, AUTOTAGE HAMBURG – svět volného času pro motoristy a FOTOHAVEN HAMBURG – svět volného času pro fotografy. Představí se více než 800 vystavovatelů.

Některé další očekávané akce, u kterých ještě není znám termín konání.

Říjen 2023

Travel & Caravan 

Erfurt, Německo

Největší výstava cestování a karavanů u v Durynsku.

Listopad 2023

TC Touristik & Caravaning Leipzig

Lipsko, Německo

Největší veletrh cestovního ruchu ve východním Německu s velkým areálem pro karavany a obytné vozy.

Seznam budeme průběžně aktualizovat.